استیو کر: مایکل جردن بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال است

(ورزش جا)_ برای استیو کر انتخاب بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال بسیار آسان است زیرا او مایکل جردن را بهترین تاریخ یا به اصطلاح GOAT می‌داند. کر در اواخر دهه ۱۹۹۰ همراه با شیکاگو بولز سه قهرمانی NBA را کسب کرد.

استیو کر در پادکست Point Forward گفت:

مایکل جردن بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال است. پرسیدن این سوال بیهوده است چون جواب آن بسیار آسان است.

کر دیدگاه منحصر به فردی در مورد بحث بهترین بازیکن تاریخ دارد. او هم تیمی مایکل جردن بود و سپس در چهار فینال پیاپی NBA در مقابل کلیولند کاوالیرز با رهبری لبران جیمز مربیگری کرد. تیم گلدن استیت وریرز تحت هدایت کر در چهار فینالی که مقابل پادشاه به میدان رفت موفق شد سه عنوان قهرمانی را کسب کند و تنها یک بار قهرمانی را به شوالیه‌ها واگذار کرد و شاید همین دلیلی باشد که او جردن را بهترین می‌داند.

مایکل فراتر از کلیپ‌ها و فیلم‌هایی است که اکنون نسل جوان از او می‌بینند. او مهارت، دانش و تجربه را داشت. من فکر می‌کنم دست کم گرفته شده‌ترین جنبه بازی مایکل، تسلط به احساساتش بود او هر شب در میدان بازی با تسلطی بازی می‌کرد که من تا کنون از هیچ بازیکنی ندیده‌ام.

استیو کر یکی از اعضای دو سلسله تاریخی بزرگ در NBA بوده است؛ شیکاگو بولز در اواخر دهه ۱۹۹۰ و در حال حاضر گلدن استیت وریرز. در طول سال‌ها، بحث بر سر اینکه کدام تیم رزومه بزرگ‌تر و بهتری داشته است، بالا گرفته است.

استیو کر که در مجموع به عنوان بازیکن و مربی تا کنون ۹ بار قهرمان NBA شده است، در این باره گفت:

من فکر می‌کنم که این دو دوره کاملا متفاوت است، بنابراین مقایسه کردن آن دشوار است. مثلا در دفاع کردن، قوانین متفاوت است. آن موقع نمی‌توانستیم در منطقه رنگی حریف‌مان را آن طور که باید تحت فشار بگذاریم. کارهایی که اکنون انجام می‌دهیم آن موقع نمی‌توانستیم انجام بدهیم. پیشرفت تاکتیکی بسکتبال در عصر مدرن راهکارهای بهتری را به تیم‌ها برای بهتر حمله کردن و بهتر دفاع کردن آموخته است و قیاس بسکتبال امروز با دهه ۱۹۹۰ بسیار دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.