اگر کوین گارنت را در سوپرمارکت ببینم و ۸۵ سال داشته باشم؟ او را با طناب دار می‌زنم!

(ورزش جا)_ کوین گارنت یکی از پرشورترین و فداکارترین بازیکنان تاریخ NBA است. این ماهیت شدید رقابتی وی به طور منظم باعث می‌شد تا سبک و نحوه برخوردها و صحبت‌های او با واکنش تندی از سوی منتقدان قرار بگیرد.

MVP سابق بازیکنی است که اکثر بازیکنان دوست دارند با او هم‌تیمی شوند، اما بدون شک به عنوان حریف از آن متنفرند. آندره ایگودالا، در پادکست پوینت فوروارد، فاش کرد که تعدادی از این گفتگوهای بدون منع تا کنون عمیق بوده‌اند.

در اینجا ایگی در مورد اینکه چگونه برخی از بازیکنان هنوز از کوین گارنت کینه دارند، آمده است:

وقتی با KG بازی نمی‌کنید، من می‌دانم که عده‌ای اکنون می‌خواهند KG را جایی گیر بیاورند و حسابش را برسند. مردی هست که می شناسم او گفت: اگر کوین گارنت را در سوپرمارکت ببینم و ۸۵ سال داشته باشم؟ او را با طناب دار می‌زنم. گارنت باعث شد یک پسر در تیم من گریه کند. و نمی‌خواهم خجالت بکشم و نامش را بگویم. یارو روی نیمکت گریه می‌کرد، مرد.

شنیدن اینکه کسی تایید می‌کند که کوین گارنت کسی را به خاطر صحبت‌های بی وقفه‌اش به گریه کردن انداخته است عجیب نیست. اسطوره بوستون سلتیکس استاد نفوذ در ذهن حریفانش بود و این مسئله را به خوبی کسانی که گارنت را می‌شناسند می‌دانند.

از زمانی که او از دبیرستان به بسکتبال حرفه‌ای آمد، تعداد کمی می‌توانند با روش‌های افسار گسیخته کوین گارنت برابری کنند. گاهی این استراتژی‌های او تا حدی پیش می‌رفت که نبرد خونین فیزیکی در بازی شکل می‌گرفت.

بازی ذهنی تکرار نشدنی کوین گارنت از طریق گفتگوی آشغال چیزی است که در طول این سال‌ها هم مورد تمجید و هم تمسخر قرار گرفته است. برخی از بازیکنان از آن شگفت زده شدند در حالی که برخی دیگر آن را کاملل بی‌فایده یا کودکانه می‌دانستند.

بازیکن سابق فرنچایز مینسوتا تیمبرولوز از چنین مسابقاتی لذت می‌برد و تقریبا هیچ مسابقه‌ای برای او در دوران حرفه‌ایش وجود نداشت که بر روی اعضاب حریفش راه نرود. گارنت بعدا در زندگی حرفه‌ای خود اعتراف کرد که این هنر را از گری پیتون آموخته است، کسی که به سادگی یکی از بهترین‌هایی بود که این کار را انجام داده است.

کوین گارنت و تیم دانکن برای همیشه در تاریخ NBA درهم تنیده خواهند شد. تقابل‌های آن‌ها و تطابق آن‌ها می‌توانست فیلمنامه‌ای باشد که در هالیوود ساخته شود. نبرد خیر و شر! هر دو نیز نام‌شان در تالار مشاهیر بسکتبال NBA ثبت شده است.

KG دقیقا برعکس TD بود. در حالی که اولی تقریبا یک سخنران بی‌وقفه بود، اسطوره سن آنتونیو اسپرز به همان اندازه که می‌توانست در حین انجام ورزش‌های رقابتی ظاهر شود، بود.

شاید بیشتر از هرکسی، نحوه برخورد دانکن با گارنت بود که گارنت را متحول کرد. در پادکست All the Smoke، KG نشان می‌دهد که چگونه تاکتیک‌های اغلب نامطلوب او در برابر دانکن نتیجه معکوس می‌دهد:

اگر او با جملات صحبت نمی‌کرد، مردم نمی‌دیدند که او به صورت شفاهی چیزهایی می گوید. دانکن را با هیچ فشار روانی نمی‌شد تحت فشار قرار داد وقتی به او بدترین چیز هم میگفتید او فقط می‌گفت اوه همین فقط! واقعا در این مرد نمی‌شد نفوذ کرد مثل یک دیوار بتنی بود که تسخیرش ناممکن بود.

گارنت اضافه کرد که تیم دانکن گاهی اوقات فقط در بیش‌تر بازی تمرکزش را حفظ می‌کرد و در نهایت آمار تماشایی را به دست می‌آورد.  KG کار TD را آسان می‌کند زیرا می‌داند که مرد بزرگ اسپرز تقریبا از صحبت‌ها و حرکات اعصاب خرد‌کن او مصون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.