برایان ویندهورست: تصمیم جیمز هاردن یک طراحی زیبا برای آینده است

(ورزش جا)_ جیمز هاردن قراردادی دو ساله به ارزش ۶۸.۶ میلیون دلار با فیلادلفیا سونی‌سیکسرز رز امضا کرد و طبق گزارشات، ۱۵ میلیون دلار از دستمزد خود را کاهش داد. بسیاری از MVP سابق به خاطر نشان دادن  این ذهنیت تیمی از او تمجید کرده‌اند.

با این حال، برایان ویندهورست، نویسنده NBA معتقد است که جیمز هاردن یک برنامه اساسی به عنوان بخشی از این معامله دارد. به خوبی مستند شده است مردی که سابقه ۱۰ حضور در آل استار داشته در دو فصل گذشته در بهترین حالت خود نبوده است. ویندهورست اظهار داشت که تصمیم هاردن برای کاهش دستمزد، سرمایه گذاری او برای امضای قراردادی بزرگ‌تر در فصل آینده بود.

او با ارائه توضیحاتی در مورد همین موضوع در NBA Today گفت:

سیکسرز و هاردن چیزی را در اینجا واسطه کرده‌اند، و آن این است که او به سیکسرز کمک می‌کند تا عمقی را که بابت ترید او (هاردن) از دست داده بودند، بازسازی کنند.
به دلیل تصمیم که او بابت کاهش دستمزدش گرفت آن‌ها کاملا سه بازیکن واقعا با کیفیت را اضافه کردند، آمدن بازیکنی مثل پی‌جی تاکر اتفاق ویژه‌ای برای سونی‌سکیسرز خواهد بود همچنین بازیکنانی مثل دی‌آنتونی میلیتون و دنیل هاوس نیز به خوبی به آن‌ها کمک خواهد کرد
یکی از تریدهای مهم سونی‌سیکسرز برای فصل آینده (۲۰۲۲/۲۳) داد، استخدام پی جی تاکر بود. آوردن یک بازیکن خستگی ناپذیر قطعا دفاع آن‌ها را تقویت می‌کند.

با این حال، تیم برای یافتن سقف حقوق و دستمزد با مشکل مواجه بود، زیرا آن‌ها قراردادهای بزرگی داشتند. یکی از آنها جیمز هاردن بود، اما آقای ریش داوطلبانه دستمزد خود را کاهش داد، که به ۷۶ers کمک کرد تا به راحتی تاکر را به خدمت بگیرند.

هاردن ۳۲ اکنون در آف‌سیزن مشغول به تمرینات جدی است تا خودش را برای فصل ۲۰۲۲/۲۳ به اوج بازگرداند. بدون شک هاردن اگر دوباره به اوج برگرد می‌توانند جزو بهترین اسکوررهای لیگ محسوب شود و این یک مزیت فوق‌العاده برای تیم داک ریورز خواهد بود. و همچنین باعث می‌شود تا او بتواند یک قرارداد مکس را برای فصل‌های آتی برا خود رزرو کند.

برایان ویندرهوست افزود:

هاردن دستمزد خود را کاهش داده است اما او کاملا به این موضوع ایمان دارد که می‌تواند به دنیا باری دیگر خودش را ثابت کند و خود را مهیای قراردادی مکس کند.
اینکه هاردن دستمزد خود را کاهش داده یک طراحی زیبا برای آینده است و او می‌تواند پس از به پایان رساندن این فصل به شکلی ایده آل، برای فصل بعدی (۲۰۲۳/۲۴) یک قرارداد مکس را روی میز مقابل خود ببیند.

جیمز هاردن یک سلاح تهاجمی بسیار عالی برای هر تیمی است. او پس از ترید از بروکلین نتس به فیلادلفیا سونی‌سیکرز به آن‌ها کمک کرد تا پنج بازی متوالی را با برد پشت سر بگذارند اما با گذشت زمان فرم بازی او شروع به افت کرد.

عملکرد او در پلی‌آف فصل (۲۰۲۱/۲۲) پایین‌تر از حد بود و این انتقادات زیادی را به هاردن وارد کرد. اما با رفتن به فصل بعد (۲۰۲۲/۲۳) به نظر می‌رسد آقای ریش مصمم است. نشانه این مصمم بودن او کاهش دستمزدش بود تا فیلادلفیا بتواند راستر خود را بهتر تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.