به نظر نمی‌رسد که او به آینده بسکتبال خود، نحوه نگاه مردم به او، میراث خودش اهمیت بدهد

(ورزش جا)_ درخواست ترید کوین دورنت از جو تسای مالک بروکلین نتس بزرگترین سوال بی‌پاسخ این فصل باقی مانده است. یکی از غیر محتمل‌ترین، اما نه غیرممکن ترین مقاصد، گلدن استیت وریرز است که KD سه سال پیش آن را ترک کرد.

بازگشت MVP سابق به تیم Bay Area یک سناریوی بسیار بعید به نظر می‌رسد. اما اتفاقات عجیب‌تری در بسکتبال رخ داده است. مهم‌تر از آن، برای برخی از تحلیلگران، دورنت بدش نمی‌آید که با خطر آسیب بیش‌تر به میراث خود به آنجا برگردد.

راب پارکر در پادکست The Odd Couple، نظرات خود را در مورد احتمال بالقوه پیوستن KD به وریرز را بیان کرد:

من فکر نمی‌کنم که او این کار را انجام دهد، اما با توجه به روشی که او واکنش نشان داد و عمل کرد، به نظر نمی‌رسد که او به آینده بسکتبال خود، نگاه مردم به او و میراثش اهمیتی بدهد. من فکر می‌کنم او به خود می‌گوید: من واقعا این کار را می‌کنم. من قبلا این را گفتم و من پای آن ایستادم. بنظر من دورنت احترام خود در جامعه بسکتبال از دست داده است.

کوین دورنت قبلا توییت کرده بود که میراث او در لحظه‌ای که تصمیم گرفت از اوکلاهاما سیتی تاندر به گلدن استیت وریرز بپیوندد، مرده بود. اگر این همان چیزی است که او به طور جدی در مورد میراث خود فکر می‌کند، پس یک دوره دوم در گلدن استیت می‌تواند چیزی باشد که او در انجام آن تردیدی ندارد.

تحلیلگر کهنه کار Fox Sports گفت:

NBA باید برای قضیه پیوستن دوباره دورنت به گلدن استیت وریرز ورود کند، به هیچ وجه فکر نمی‌کنم پیوستن دوباره او به جمع جنگجویان ایده جالبی برای لیگ باشد این بدترین ترید ممکن خواهد بود.

مارک جی اسپیرز گزارش داد که گلدن استیت وریرز می‌تواند جردن پول، جاناتان کومینگا، اندره ویگینز، جیمز وایزمن و چند پیک اول درفت را پیشنهاد دهد. اگر کوین دورنت با استف کری، کلی تامپسون و دریماند گرین دوباره متحد شود، آن‌ها در دو یا سه سال آینده به افراد مورد علاقه خود تبدیل خواهند شد و دوباره می‌توانند قهرمانی‌های متعددی را کسب کنند.

دنبال کردن دورنت همچنین به این معنی است که وریرز باید در عرض چهار تا پنج سال بعد از رفتن او دوباره تنظیم شود و یک تیم جدید ساخته شود. جو لاکوب مالک تیم وریرز بارها تاکید کرده است که تیمی می‌خواهد که بتواند هر سال در کورس مدعیان حضور داشته باشد. ترید کوین دورنت و از دست دادن بازیکنان جوانی مثل جردن پول می‌تواند خلاف این حرف را ثابت کند.

این احتمال وجود دارد که کوین دورنت در فصل آینده و حتی فصل بعدترش نیز در بروکلین نتز بماند. قرارداد KD با نتس تا بعد از فصل ۲۰۲۵/۲۶ به پایان نمی‌رسد. اعتقاد بر این است که بروکلین هنوز منتظر یک کشتی تاریخی است که آن‌ها را ترغیب کند تا دوررنت را به حرکت در آورند.

فینیکس سانز با ارئه پکیجی شامل دی‌آندره آیتن، میکال بریجز، کم جانسن و پنج پیک اول درفت را به بروکلین برای KD ارائه دهد. چندین تحلیلگر بسکتبال قبلا این فرض را مطرح کرده‌اند که اگر تریدی اتفاق بیفتد، احتمالا بیش از دو تیم را شامل می‌شود.

راب پارکر افزود:

من با برخی از تحلیل‌گران، بازیکنان سابق صحبت کرده‌ام و آن‌ها به من گفتند که نمی‌توانند باور کنند KD می‌خواهد به میامی هیت یا فینیکس سانز برود. آن‌ها سرشان را تکان می‌دادند و می‌گفتند این پسر کیست؟ آیا او واقعا می‌خواهد رقابت کند؟

بروکلین نتس به دلیل قرارداد ۴ ساله که با کوین دورنت دارد مطمئنا دست بالا را در مذاکرات خواهد داشت و تا زمانی که یک پکیچ پر بازده رای برای خودش نبیند به هیچ پیشنهادی جواب مثبت نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.