جیسن کید: او از صحنه نمی‌ترسد

(ورزش جا)_ جیسن کید، سرمربی دالاس موریکس، از ستاره خود، لوکا دانچیچ، تمجید زیادی کرده است. کید اخیرا در NBA Today با مجری مالیکا اندروز و بازیکنان سابق مت بارنز و ریچارد جفرسون حضور داشت.

Mavs یک فصل عالی را پشت سر گذاشت زیرا آن‌ها برای اولین بار از زمان بازی تاریخی پلی‌آف خود در سال ۲۰۱۱ به فینال کنفرانس غرب رسیدند.

کید، که همچنین بخشی از تیم قهرمان ۲۰۱۱ بود، به مربیگری یک تیم جوان موریکس کمک کرد تا به اولین حضور خود در فینال کنفرانس برسد. رهبر گروه آن‌ها، لوکا دانچیچ، استعداد نسل جوان امروز بسکتبال است.

تنها در چهار فصل، او استعداد باورنکردنی خود را برای رهبری یک تیم به نمایش گذاشته است. حالا با مربی جدید، دانچیچ موفق شد دالاس موریکس را به رکورد ۳۲-۵۰ در طول فصل برساند. این اولین باری بود که جیسن کید فرصت مربیگری او را داشت و این را در مورد دانچیچ گفت:

او اعتماد به نفس بالایی دارد و از صحنه نمی‌ترسد. او در شش دقیقه یا سه دقیقه پایانی بازی توپ را در اختیار دارد و به خوبی استراتژی‌های هجومی تیم را اجرا می‌کند.

جیسن کید از استعدادهای لوکا که دالاس در تلاش برای بهره برداری از آن‌ها هستند ابراز نگرانی کرد. با وجود مصدومیت تیم هاردوی جونیور، موریکس همچنان در کنفرانس سخت غرب توانست تیم‌های دیگر را مهار کند. او در ۲۵ ژانویه دچار شکستگی پا شد و نتوانست در مرحله پلی‌آف حضور داشته باشد.

با این حال، بازیکنانی بودند که برای موریکس پیشرفت زیادی کردند. اسپنسر دینویدی، جیلن برانسن و حتی دوریان فنی‌اسمیت توانستند به اندازه کافی برای کمک به لوکا دانچیچ موثر واقع شوند. فصل (۲۰۲۱/۲۲) آن‌ها با شکست در بازی پنجم فینال کنفرانس غرب مقابل گلدن استیت وریرز به پایان رسید.

پس از کناره گیری ریک کارلایل به عنوان سرمربی دالاس موریکس، جیسن کید به عنوان سرمربی جدید استخدام شد. آن‌ها در اواسط فصل (۲۰۲۱/۲۲)، کریستاپس پورزینگس را به واشنگتن ویزاردز ترید کردند.

در ازای پورزینگس، آن‌ها اسپنسر دینویدی و دیویس برتانز را دریافت کردند. برای Mavs خوب بود زیرا آن‌ها به یک بازیکن دیگر نیاز داشتند تا به لوکا در اجرای خط حمله کمک کند. در گذشته، اغلب می‌دیدیم که لوکا دانچیچ به تنهایی وظیفه بازیسازی را بر عهده داشت. حالا، لوکا با یک بازیکن دیگر در پشت زمین حضور دارد برای بازیسازی و او می‌تواند تمرکز بیش‌تری بر روی بازیسازی داشته باشد.

اکنون می‌دانیم چه چیزی برای Mavs در این فصل آینده وجود دارد، اما هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. پس از حذف شدن، آن‌ها به سرعت دست به کار شدند و یک بازیکن برای جلو زمین به نام کریستین وود را اضافه کردند که می‌تواند مکمل هجومی خوبی برای دانچیچ باشد. آن‌ها برای تقویت تیم خودشان در زیر سبد، با سنتر کهنه  کار جوال مگی قرارداد امضا کردند.

دالاس موریکس قرار است در فصل آینده سروصدا به پا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.