ناصر الخلیفی: در پاریس، بهترین شهر ورزشی جهان را می‌سازیم

(ورزش جا)_ مصاحبه مفصل ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری سن ژرمن با مارکا:

سوپرلیگ برای من مرده است اما عجیب است که رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده و این قهرمانی را جشن گرفت اما آن‌ها هنوز از سوپرلیگ حمایت می‌کنند، اگر آن‌ها به لیگ قهرمانان علاقه‌ای ندارند پس بهتر است در آن شرکت نکنند.
صحبت‌های خاویر تباس و شکایت لالیگا علیه باشگاه پاری سن ژرمن؟
شخصی که نام بردید را نمی‌شناسم. تباس کیست؟ ما در امور سایر تیم‌ها و سایر فدراسیون‌ها دخالت نمی‌کنیم بنابراین اجازه نمی‌دهیم بقیه در کار ما دخالت کنند.
نیازی نیست که کسی از بیرون به ما بگوید که چه کاری می‌توانیم انجام دهیم یا نمی‌توانیم انجام دهیم. اگر کاری را انجام می‌دهیم، به این دلیل است که می‌توانیم. به خرید مسی نگاه کنید. گفتند از نظر مالی غیرممکن است اما ما با لیونل مسی قرارداد امضا کردیم و از او درآمد زیادی کسب کردیم.
وضعیت کیلیان امباپه نیز همینطور است. هر سال و هر تابستان، همین اتفاق می‌افتد. می‌گویند ما به فیرپلی مالی احترام نمی‌گذاریم، به بقیه احترام نمی‌گذاریم. این موضوعات برای ما اهمیتی ندارد. تباس هیچ ایده‌ای ندارد و باید روی لیگ خود تمرکز کند زیرا لالیگای اسپانیا کمی مرده است.
در کشور اسپانیا، دولت از باشگاه‌ها حمایت می‌کند. یک استادیوم باشکوه در وسط شهر مادرید بدون پرداخت هزینه و مالیات؟ ما برای ورزشگاه و مرکز تمرین خود به دولت پول می‌دهیم. این منصفانه نیست. ما برای ورزشگاه، برای مرکز تمرین، برای همه چیز پول می‌دهیم.
با این حال هدف ما مشخص است؛ در پاریس، بهترین شهر ورزشی جهان را می‌سازیم. هدف ما همین است.
مذاکره با زیدان برای هدایت پاری سن ژرمن؟
در مورد زیدان می‌توانم بگویم او را هم به عنوان بازیکن و هم مربی دوست دارم اما هیچ‌وقت مستقیم یا غیر مستقیم با او صحبتی مبنی بر همکاری با PSG نداشته‌ایم با این حال من برای او احترام بسیار زیاد قائل هستم اما اخباری که در مطبوعات مطرح شد بی‌اساس است و ما هرگز با او مذاکره‌ای نداشته‌ایم.

موضوع تمدید قرارداد امباپه و ماندن در پاریس؟
من برای رئال مادرید به عنوان یک باشگاه احترام زیادی قائل هستم، آنها باشگاه بزرگی هستند، اما کیلیان هرگز تصمیم به تمدید برای پول خود نکرده است، این اولین چیز است.
پیشنهاد مادرید بهتر از ما بود. او بازیکن ما است و باشگاه‌های دیگری در انگلیس و همچنین مادرید داشت، اما او پاری سن ژرمن را انتخاب کرد و تا آخرین لحظه با او و خانواده اش درباره پول صحبت نکردیم. کیلیان بیش از همه به این پروژه علاقمند بود، به فوتبال و ورزش.
او پاریسی است، فرانسوی است و می‌خواست اینجا بماند تا نماینده شهر و کشورش، باشگاهش باشد و این عادلانه نیست که درباره او گفته می‌شود. برای آن‌ها پول مهم ترین چیز نیست، آن‌ها می‌خواهند برنده شوند و یک پروژه ورزشی می‌خواهند.
صحبت‌های فلورنتینو پرز در مورد تغییر عقیده ناگهانی امباپه؟
نمی‌دانم مادرید چه می‌گوید، روزها یا ماه ها پیش. می‌دانم ۱۸ ماه پیش امباپه می‌خواست بماند. شنیدم که مادرید گفته او می‌خواهد برای ما بازی کند، اما این واقعیت نداشت. ما در حال حاضر در مورد آخرین پیشنهاد مادرید صحبت می‌کنیم، اما آن‌ها در تابستان (۲۰۲۱) پیشنهادی ۱۷۰ و ۱۸۰ میلیون یورویی ارائه کردند.
این بدان معناست که پیشنهاد مادرید به اضافه دستمزد او، از قبل از ما بهتر بود، همانطور که الان است. من پیشنهاد ۱۸۰ میلیون یورویی را رد کردم و آن‌ها به من گفتند که دیوانه هستم، افرادی که به آن‌ها اعتماد دارم، زیرا او می‌تواند مجانی آنجا را ترک کند، اما من این کار را انجام دادم زیرا مطمئن بودم کیلیان می‌ماند زیرا او و خانواده‌اش را به خوبی می‌شناسم.
کیلیان بسیار جدی، حرفه‌ای است و می‌خواهد بازی کند و برنده شود، پول برایش مهم نیست. من درک می‌کنم که مادرید ناامید شده است، اما منصفانه نیست که در مورد امباپه چنین چیزی بگوییم.

آیا نیمار بخشی از پروژه جدید است؟
ما نمی‌توانیم در مورد این مسائل در رسانه‌ها صحبت کنیم، برخی می‌آیند و برخی می‌روند، اما این مذاکرات خصوصی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.