ویدئو؛ آرسن ونگر، مردی که فراتر از یک رئیس بود

“ورزش جا”_ آرسن ونگر یعنی خود آرسنال. این مرد فرانسوی برای ۲۲ سال متوالی سرمربی توپچی‌های لندنی بود و دو دهه حضور در این باشگاه لندنی او را تبدیل به یک اسطوره بی‌بدیل در تاریخ لیگ برتر انگلیس و باشگاه آرسنال تبدیل کرد. وی سبک مربیگری در لیگ جزیره را با حضورش دگرگون کرد. ونگر رژیم غذایی بازیکنان، برنامه تمرینات بازیکنان قبل و بعد از مسابقه، تاکتیک‌های هجومی معرکه و رشد دادن بازیکنان جوان را در دستور کار خود قرار داده بود و همین عملکرد شگفت انگیز او بعدها تبدیل به سرمشق دیگر مربیان لیگ برتر و جهان شد.

اوج هنر آرسن در فصل ۲۰۰۳/۲۰۰۴ بود جایی که تیم تحت هدایت وی توانست بدون حتی یک باخت قهرمان جام طلایی لیگ برتر انگلیس لقب بگیرد. رئیس توپچی‌ها در دو دهه حضورش در فوتبال انگلستان توانست ۱۷ جام را برای تیمش به ارمغان بیاورد. ونگر همچنین در مجموع با ۱۲۲۸ بار نشستن بر روی نیمکت آرسنال از این حیث رکورددار است.

صحبت‌های آرسن ونگر درباره جدایی از باشگاه آرسنال:

“جدایی از آرسنال برایم پایان یک داستان عاشقانه بود. وقتی نمی‌توانید با معشوق‌تان صحبت کنید، نمی‌توانید به تمرینات بروید، نمی‌توانید به استادیوم بروید. باید همانجا که هستید بایستید. و من قبلا هیچ‌گاه در زندگی‌ام این کار را انجام نداده‌ام. ۲۲ سال این کار را انجام می‌دهید و ناگهان متوقف می‌شوید. خیلی برایم سخت بود.

می‌خواستم تمام ارتباطاتم با باشگاه را قطع کنم زیرا باشگاه هم همین را می‌خواست. بنابراین تصمیم گرفتم که دیگر برای تماشای بازی‌ها به استادیوم نروم. ولی همچنان آرسنال را با همان شور و شوق تشویق می‌کنم. باید سخت تلاش کرد و تمام توان را گذاشت. پس از آن هم نباید گریه کرد، نباید اعتراض کرد و باید ادامه داد. در سکوت باید زجر کشید و این کاری بود که من انجام دادم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *