یانیس آنته‌توکومپو: هیچکس موفقیت مرا باور نمی‌کرد، حتی نزدیک‌ترین دوستم!

(ورزش جا)_ دلایل متعددی وجود دارد که چرا یانیس آنته‌توکومپو یکی از برترین بازیکنان بسکتبال NBA است، اما چیزی که بیش از همه به چشم می‌خورد اخلاق کاری او است. در مقایسه با دیگر سوپراستارهای جوان، او همیشه در مسیر سوپراستار شدن نبود. هنگامی که در سال ۲۰۱۳ به عنوان پانزدهمین بازیکن درفت انتخاب شد، یانیس به عنوان یک تازه کار در حال پیشرفت در نظر گرفته شد. او پتانسیل را داشت، اما این پتانسیل دور از ذهن بود.

به لطف اخلاق کاری قوی و میل به عالی بودن، یانیس توانست به بازیکنی که امروز است، تبدیل شود. یانیس که هنوز ۲۷ سال سن دارد، در حال حاضر برنده MVP فصل عادی، MVP  فینال NBA و بهترین بازیکن دفاعی سال شده است. در فصل گذشته (۲۰۲۱/۲۲) میانگین ۲۹.۹ امتیاز، ۱۱.۶ ریباند، ۵.۸ اسیست، ۱.۱ توپ ربایی و ۱.۴ بلاک کسب کردم.

طی مصاحبه اخیر با جیلن رز، یانیس آنته‌توکومپو بینشی از میزان مصمم بودن او به عنوان یک بازیکن ارائه کرد. او اولین باری را که با یک مربی آموزشی در میلواکی باکس ارتباط برقرار کرد، به یاد آورد. و گفت:

یادم می‌آید با اولین مربی آموزشی آشنا شدم و او به من گفت: ساعت ۱۰صبح بیا. من آن زمان ۱۸ ساله بودم؛ هر ۱۸ ساله‌ای می‌خواهد بخوابد و بازی‌های ویدئویی انجام دهد و خوش‌گذرانی کند.
من ساعت ۸ آنجا بودم و مربی به من گفت: چیکار میکنی چرا الان اومدی؟ شما به من گفتی ساعت ۱۰ بیا ولی من ساعت ۸ اومدم به خاطر اینکه اشتیاق بسیار زیادی برای پیشرفت کردن دارم.
نزدیک‌ترین دوست من هم هیچ وقت فکر نمی‌کرد که بتوانم به NBA راه یابم و یک ستاره شوم. من با تمام وجودم رنج‌ها را به جان خریدم تا به موفقیت برسم.

یانیس در مسیر تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین استعدادهای NBA است زیرا او روز به روز برای رسیدن به این رویاها تلاش می‌کند. یانیس می‌داند که هیچ چیز آسان به دست نمی‌آید، و او همه چیزهایی را که در حال حاضر در مقابلش است به دست آورده است.

در حال حاضر میلواکی باکس به یک معدن طلا دسترسی پیدا کرده است. در حال حاضر اکثر ستارگان تیم‌های خودشان را برای رسیدن به موفقیت ترک می‌کنند اما یانیس نه تنها تیمش را ترک نکرد بلکه آن‌ها را به قهرمانی NBA نیز رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.