پرسپولیس ۱-۱ السد؛ پرواز روی ابرها!

1 آبان 97
پرسپولیس ۱-۱ السد؛ پرواز روی ابرها!
نویسنده:شاهین سعیدی

پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد

“ورزش جا”_ دو تیم پرسپولیس ایران و السد قطر در چهارچوب بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و این بازی با نتیجه ۱ بر۱ مساوی تمام شد. بازی رفت را پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر در قطر برنده شده بود. در بازی برگشت که امروز برگزار شد پرسپولیس توانست با توجه به گل زده در خانه حریف و در مجموع با نتیجه ۲ بر ۱ راهی  فینال شود.


ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، شایان مصلح، کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی، بشار رسن، احمد نوراللهی، گادوین منشا و علی علیپور

ترکیب السد: مشعل برشام، عبدالکریم حسن، بوعلام خوخی، پدرو رورو، حامد اسماعیل، ژاوی، وو یونگ، گابی، حسن الهیدوس، اکرم عفیف و بغداد بونجاح


گزارش بازی:

بازی در دقایق ابتدایی با حملات دو تیم آغاز شده بود از یک سو سرخوپوشان بدنبال زدن گل بودند تا فشار را از روی خود بردارند و از سوی دیگر السدی ها بدنبال جبران باخت بازی قبلی بوند .

السد با توجه به داشتن هافبک توانمندی به نام ژاوی در نیمه اول توانست حملات خوبی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کند اما هوشیاری مدافعان پرسپولیس اجازه عرض اندام را به قطری ها نمیداد تا اینکه سر انجام در دقیقه ۱۷ قطری ها توانسنتد روزنه ای را در قلب خط دفاعی پرسپولیس بدست آورند و گل اول خود را به ثمر برسانند، توپ پشت محطوطه به بونجاح رسید و این مهاجم فرصت طلب با ضربه دقیق خود دروازه پرسپولیس را باز کرد تا حساب کار ۱ بر ۰ به نفع السد شود.

در ادامه بازی در نیمه اول هر دو تیم فشار زیادی را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا بازی با همان نتیجه ۱ بر ۰ به سود السد در نیمه اول به پایان برسد.

در آغاز نیمه دوم، پرسپولیسی ها با انگیزه ای مضاعف و روحیه ای جنگنده بازی خود را انجام دادند و توانستند خیلی زود در نیمه دوم و در دقیقه ۵۰ به گل برسند، ارسال گادوین منشا از سمت چپ با شوت دقیق و بی نقص سیامک نعمتی وارد دروازه برشام شد تا بازی ۱ بر ۱ مساوی شود و ورزشگاه آزادی منفجر شود.

پس از این گل پرسپولیسی ها به آرامش رسیدند چرا که این گل آنها را به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رساند اما در طرف مقابل السد هر چه در توان داشت گذاشت اما در دقایقی از بازی زیر فشار وحشتناک طرفداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تمرکز تیم السد بهم ریخت و آنها نتوانستند بازی ایده آل خود را انجام دهند.

در بیست دقیقه آخر بازی اما هافبک کار کشته قطرهای یعنی ژاوی هرناندز دوباره توانست ریتم بازی السد را تنظیم کند و حملات پر دامنه آنها را ساماندهی کند.

السد در دقایق انتهایی بازی با تمام توان و قدرتی که داشت از چپ و راست به سمت دروازه پرسپولیس هجوم می برد اما خط دفاعی پرسپولیس و درخشش بی نظیر علیرضا بیرانوند باعث شد تا همه ی حملات قطری ها مبدل به هیچ شود و بازی نهایتا با همان نتیجه ۱ بر ۱ به پایان رسید تا قطری ها دست خالی به خانه برگردند و پسران سرخ راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شوند.


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفساید کرنر
پرسپولیس16335%30366%111023
السد12565%56180%70024

 

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر