بارسلونا ۲-۰ اینترمیلان؛ برد آبی اناری‌ها مقابل افعی‌ها!

3 آبان 97
بارسلونا ۲-۰ اینترمیلان؛ برد آبی اناری‌ها مقابل افعی‌ها!
نویسنده:مازیار امینی

شاگردان والورده در غیاب مسی موفق به بردی ارزشمند شدند

“ورزش جا”_ در چهار چوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و از گروه B، بارسلونا و اینترمیلان در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف هم رفتند. این بازی با برد ۲ بر ۰ بلوگرانا به پایان رسید.


ترکیب بارسلونا: ترشتگن، سرجی روبرتو، پیکه، لنگلت، آلبا، بوسکتس، راکیتیچ، آرتور ملو، رافینیا، کوتینیو و سوارز

ترکیب اینترمیلان: هندانوویچ، دی آمبروزیو، اشکرینیار، میراندا، آساموا، بروزویچ، وسینو، کاندروا، والرو، پریشیچ و ایکاردی


گزارش بازی:

بازی نسبتا متعادل آغاز شد و دو تیم نتوانستند فشار زیادی رو دروازه یکدیگر ایجادکنند، اما در دقیقه ۱۵ یخ بازی آب شد. کرنر از سمت چپ روی دروازه اینتر ارسال شد و ضربه سر لنگلت با سیو هندانوویچ همراه شد تا اولین خطر جدی مسابقه در نیمه اول را آبی اناری ها ایجاد کنند.

شاگردان اسپالتی نیز چند حمله نصف و نیمه روی دروازه بارسا ایجاد کردند اما این حملات ثمری نداشت. رفته رفته بارسلونا نبض بازی را در اختیار گرفت و توانست برتری خود را به حریف دیکته کند اما در خلق موقعیت توفیق چندانی آبی اناری ها نداشتند تا اینکه در دقیقه ۳۱ بالاخره بارسلونا  با مالکیت توپی که در اختیار داشت توانست روی همکاری تیمی به گل برسد،  پاسکاری بازیکنان بارسلونا به سوارز رسید و این مهاجم اروگوئه ای با ارسال دقیقه درون محوطه جریمه رافینیا را در موقعیت ایده آلی قرار داد و رافینیا با ضربه ای بی نقص دروازه اینتر را فرو ریخت و نتیجه بازی را یک بر صفر به سود بارسلونا پیش انداخت.

پس از این گل تنها موقعیت جدی بازی را وسینو ایجاد کرد، پس از دفع ناقص مدافعین بارسلونا توپ در پشت محوطه به وسینو رسید و این بازیکن با ضربه ای والی توپ را به سمت دروازه ترشتگن شلیک کرد که این شوت با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه نیمه اول دیگر اتفاقی در پی نداشت تا بازی با همان نتیجه یک بر صفر به نفع کاتالان‌ها به اتمام برسد.

با شروع نیمه دوم، این شاگردان اسپالتی بودند که حملات خود را آغاز کردند و سعی در جبران گل خورده داشتند و اولین خطر جدی را پولیتانو ایجاد کرد اما ترشتگن به خوبی توپ را مهار کرد.

در ادامه بارسلونا در دقیقه ۵۹ در آستانه زدن گل دوم قرار داشت اما ضربه سوارز با سیو دیدنی هندانوویچ همراه شد تا آبی اناری ها از زدن گل دوم محروم شوند.

در دقیقه ۶۱ روی غفلت آساموا توپ به لنگلت رسید اما مدافع آبی اناری ها این موقعیت را هدر داد و توپ را درست جایی زد که هندانوویچ حضور داشت.

در دقیقه ۷۱ باز هم شاگردان اسپالتی بودند که موقعیت خطرناکی را ایجاد کردند، ضربه سوارز پس از سیو هندانوویچ به کوتینیو رسید و ضربه کوتینیو به تیرک دروازه برخورد کرد.

حملات کاتالان ها در دقیقه ۸۲ به بار نشست، روی همکاری تیمی بین آرتور ویدال و راکیتیچ توپ در محوطه جریمه به جوردی آلبا رسید و این بازیکن با شوت دقیق خود برای دومین بار توپ را به تور دروازه افعی ها چسباند تا بارسلونا در خانه خود دو بر صفر از حریفش پیش بیفتد.

در ادامه بازی دیگر توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا بازی با همان نتیجه ۲ بر ۰ به سود شاگردان والورده به پایان برسد.


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
بارسلونا211168%76390%111049
اینتر9232%36177%223003

 

 

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر