دورتموند ۴-۰ اتلتیکو مادرید؛ سلاخی شدن شاگردان سیمئونه در وستفالن!

3 آبان 97
دورتموند ۴-۰ اتلتیکو مادرید؛ سلاخی شدن شاگردان سیمئونه در وستفالن!
نویسنده:جلال باقری

زنبورها حریف خود را در خانه نابود کردند!

“ورزش جا”_ از هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، بروسیا دورتموند و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه وستفالن به مصاف هم رفتند. این بازی برد کوبنده ۴ بر ۰ شاگردان فاوره به پایان رسید.


ترکیب دورتموند: رومن بورکی – پیشچک – دیالو – زاگادو – اشرف حکیمی – ویتسل – دلینی – گوتسه – پولیشیچ – برون لارسن – رویس

ترکیب اتلتیکو مادرید: یان اوبلاک – خوانفران – هرناندز – گودین – فیلیپ لوئیز – توماس – کوکه – سائول – لمار – کاستا – گریزمان


گزارش بازی:

شاگردان سیمئونه در دقایق ابتدایی مسابقه با پرسینگ خود توانستند توپ را در اختیار خود قرار بگیرند اما نتوانستند از مالکیت توپ خود بهره ای ببرند و خطری بر روی دروزاه دورتموند ایجاد کنند.

اولین موج حمله دورتموندی در دقیقه ۲۱ با شوت ویتسل آغاز شد که این ضربه آنچنان مهارش برای اوبلاک سخت نبود. اما این شوت آغاز حملات ویرانگر زرد و مشکی ها بود.

در دقیقه ۳۰ این بار نوبت به پولیشیچ رسید تا موقعیت خطرناکی را ایجاد کند، روی قطع توپ مدافعین ناپولی توپ درون محوطه به پولیشیچ رسید و شوت فنی این بازیکن با اختلاف کمی از بالای دروازه اوبلاک به بیرون رفت.

دقیقه ۳۲ روی ارسال از سمت چپ فیلیپ لوئیز توپ به گریزمان رسید اما ضربه بی دقت گریزمان به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۸ دورتموند به گل رسید، اشرف حکیمی توپ را به اکسل ویتسل رساند و ویتسل پس از حرکت در عرض شوت خود را به سمت دروازه اتلتیکو شلیک کرد توپ در بین راه به مدافع اتلتیکو برخورد کرد و پس از تغییر مسیر درون دروازه اوبلاک قرار گرفت و بازی ۱ بر ۰ به نفع دورتموند پیش افتاد.

بازی با همین نتیجه یک بر صفر به سود دورتموند در نیمه اول تمام شد.

با آغاز نیمه دوم، روخی بلانکو فشار حملات خود را آغاز کرد و در دقیقه ۵۲ شانس این را که گل مساوی را بزند داشت اما شوت سائول به تیرک عمودی دروازه بورکی برخورد کرد تا این موقعیت از دست برود. سه دقیقه بعد باز هم پشت محوطه توپ به سائول رسید و شوت این بازیکن به راحتی در دستان بورکی جا گرفت. در دقیقه ۶۲ باز هم این سائول بود که روی دروازه دورتموند موقعیت ایجاد کرد، ارسال از سمت چپ لوئیز با ضربه سر سائول همراه شد ولی این توپ نیز بی ثمر از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۳ دورتموند گل دوم خود را به ثمر رساند، روی نفوذ اشرف حکیمی و کات بک وی توپ به گریرو رسید و این بازیکن به راحتی دروازه اتلتیکو را باز کرد.

دقیقه ۷۷ شوت آنخل کوریا پس از مهار بورکی به تیر دروازه برخورد کرد تا اتلتیکویی ها همچنان در حسرت گل بمانند.

دقیقه ۸۳ زنبورها برای سومین بار توپ را با تور دروازه اتلتیکو آشنا کردند، اشرف حکیمی با استارت سریع خود از مدافین اتلتیکو عبور کرد و خود را به محوطه رساند و با پاس دقیق خود سانچو را با دروازه خالی روبرو کرد و این بازیکن جوان انگلیسی به آسانی توپ را وارد دروازه کرد.

دقیقه ۸۹ شاگردان لوسین فاوره تیر خلاص را به پیکر اتلتیکویی ها شلیک کردند، روی اشتباه مرگبار مدافع اتلتیکو توپ به گریرو رسید و این بازیکن با شوت دقیق خود چهارمین گل را برای دورتموندی ها به ارمغان آورد.

نهایتا بازی با برد قاطعانه چهار بر صفر بروسیا دورتموند به پایان رسید.


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
دورتموند11548%52582%92004
اتلتیکومادرید13252%54183%135025

 

 

 

 

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر