بارسلونا ۵-۱ رئال مادرید؛ ال کلاسیکو یا ال بارسلونا!

6 آبان 97
بارسلونا ۵-۱ رئال مادرید؛ ال کلاسیکو یا ال بارسلونا!
نویسنده:جلال باقری

برای نابودی رئال، مسی احتیاج نبود!

“ورزش جا”_ در چهارچوب هفته دهم لالیگای اسپانیا، دو تیم بارسلونا و رئال مادرید از ساعت ۱۸:۴۵ به وقت ایران در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف هم رفتند. ضمن اینکه فوق ستاره فوتبال جهان و بارسلونا یعنی لیونل مسی در این بازی بدلیل مصدومیت حضور نداشت اما نهایتا مردان ارنستو والورده در این بازی شکست تاریخی را به رقیب همیشگی شان تحمیل کردند آن هم با نتیجه ۵ بر ۱ !!!


ترکیب بارسلونا: تراشتگن، سرجی روبرتو، پیکه، لنگلت، آلبا، بوسکتس، راکیتیچ، ملو، کوتینیو، رافینیا، سوارز

ترکیب رئال مادرید: کورتوا، ناچو، راموس، واران، مارسلو، کاسمیرو، کروس، مودریچ، ایسکو، بیل، بنزما


 

گزارش بازی:

اولین خطر بازی در دقیقه ۷ توسط کریم بنزما ایجاد شد، ارسال گرت بیل به درون محوطه به بنزما رسید و این مهاجم فرانسوی شوت خود را به سمت دروازه بارسلونا شلیک کرد اما این توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰ اولین گل بازی را آبی اناری ها به ثمر رساندند، روی نفوذ سریع آلبا به گوشه محوطه و کات بک وی توپ به کوتینیو رسید و این بازیکن بدون معطلی با بغل پای دقیق خود توپ را به تور دروازه کورتوا چسباند.

دقیقه ۱۸، با اشتباه ناچو در دفع توپ، توپ به آرتو ملو رسید و هافبک آبی اناری شوت دیدنی را شلیک کرد اما سیو تماشایی کورتوا مانع از گلزنی آرتور شد.

دقیقه ۲۶، سرخیو راموس از میانه های میدان شوتی محکمی را به قصد باز کردن دروازه بارسلونا شلیک کرد اما این ضربه در دو ضرب توسط ترشتگتن مهار شد.

دقیقه ۲۹، لوئیز سوارز پس از برخورد با واران در محوطه جریمه سرنگون شد و داور پس از بررسی با کمک داور ویدیویی (VAR) نقطه پنالتی را اعلام کرد. لوئیز سوارز پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را وارد دروازه کرد تا بازی ۲ بر ۰ به سود بلوگرانا پیش بیفتد.

در ادامه نیمه اول دیگر توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان برتری دو گل شاگردان والورده به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم رئالی ها توانستند در در دقیقه ۵۰ یکی از گل های خورده را جواب دهند، پاس واسکز درون محوطه ایسکو را صاحب توپ کرد و ایسکو توپ را با ارسال زمینی به درون شش قدم بارسلونا فرستاد پس از دفع ناقص مدافعین بارسا، توپ به مارسلوا رسید و این مدافع برزیلی پس از کنترل توپ با ضربه ای دقیق دروازه را باز کرد تا اختلاف فقط به یک گل برسد و امیدها همچنان برای مادریدی ها زنده بماند.

رئال پس از زدن گل اول، فشار خود را برای زدن گل تساوی دو چندان کرد و در دقیقه ۵۴ ارسال مارسلو با ضربه سر شیرجه ای راموس از بالای دروازه ترشتگن به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد رئال فقط با گل تساوی به اندازه یک تیرک دروازه فاصله داشت، مودریچ در محوطه بارسلونا صاحب توپ شد و ضربه فنی و زیبایی را به سمت دروازه بارسلونا روانه کرد اما این ضربه با بدشانسی به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد تا فریاد حسرت رئالی ها به آسمان برود.

در دقیقه ۶۰ بارسلونا نیز در زدن تیرک دروازه با رئال برابری کرد، راکیتیچ با ارسال فوق العاده هوشمندانه در گوشه محوطه سرخیو روبرتو را صاحب توپ و سرخیو بدون معطلی توپ را برای سوارز ارسال کرد اما ضربه نمایشی لوئیز سوارز به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد تا رئالی ها یک نفس راحت بکشند.

دقیقه ۶۷، روی ارسال بی نقص واسکز توپ به کریم بنزما رسید اما بنزما در فرصتی فوق العاده ایده آل برای گلزنی با ضربه سر توپ را در کمال ناباوری به بیرون زد.

در دقیقه ۷۴ لوئیز سوارز زدن ضربه سر را به بنزما آموزش داد، سرخیو روبرتو با ارسال دقیق خود توپ را به سوارز رساند و این مهاجم تمام عیار با ضربه سر استثنایی توپ را برای سومین بار وارد دروازه رئالی ها کرد و آبی اناری ها را سه بر یک پیش انداخت.

دقیقه ۸۲ باز هم کوسه اروگوئه ای و باز هم دفاع شلخته و از هم گسیگته مادریدی ها، اشتباه ناشیانه راموس در کنترل توپ، توپ را به سرخیو روبرتو رساند و روبرتو بدون معطلی سوارز را درون محوطه صاحب توپ کرد و گلزن مرگبار امشب کاتالان ها با ضربه چیپ زیبایی گل چهارم را وارد دروازه کورتوا کرد.

اما پروسه نابودی کهکشانی ها در نیوکمپ به همین چهار گل ختم نشد، دقیقه ۸۷ عثمان دمبله با دریبلی زیبا ناچو را محو کرد و بلافاصله توپ را به دهانه دروازه ارسال کرد و این ارسال با ضربه پر قدرت آرتور ویدال وارد دروازه مادریدی ها شد تا شب تحقیر شدن رئالی ها تکمیل شود و بازی ۵ بر ۱ به سود بارسلونا پیش بیفتد.

در ادامه دیگر توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی به اتمام رسید و بارسلونا موفق شد با بردی پر گل زخم عمیقی را به پیکر لوپتگی و شاگردانش بزند.

ضمن اینکه لوئیز سوارز در این بازی هت تریک تاریخی را از خود در تاریخ ال کلاسیکو برای آبی اناری ها به یادگار گذاشت.


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
بارسلونا13854%53787%172024
رئال مادرید15446%46684%142042

 

 

 

 

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر