پرسپولیس ۰-۰ کاشیما آنتلرز؛ رویایی که رنگ واقعیت نگرفت!

19 آبان 97
پرسپولیس ۰-۰ کاشیما آنتلرز؛ رویایی که رنگ واقعیت نگرفت!
نویسنده:جلال باقری

سامورایی ها پادشاه باشگاه‌های آسیا!

“ورزش جا”_ در چهارچوب بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. بازی رفت با نتیجه دو بر صفر به سود نماینده ژاپن به پایان رسیده بود. و بازی امروز نیز با نتیجه تساوی بدون گل به اتمام رسید و در مجموع این تیم کاشیما آنتلرز بود که با احتساب همان برد دو بر صفر در خانه توانست قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را از آن خود کند.


ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، بشار رسن، آدام همتی، علی علیپور، گادوین منشا

ترکیب کاشیما آنتلرز: سون تائه، شوجی گن، شوتو یاماموتو، نیشی دایگو، هیروکی آبه، جونگ سئونگ هیون، لئو سیلوا، کنتو میسائو، دوی شوما، سرجینیو، یوما سوزوکی


 

گزارش بازی:

بازی سرعتی آغاز شد و ارسال کرنر خطرناک سرجینیو در دقیقه ۲ توسط بیرانوند دفع شد. در ادامه این دفع توپ پرسپولیسی ها سریع خود را به پشت محوطه حریف رساندند اما ضربه علیپور از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴، حرکت در عرض خطرناک سوزوکی و سپس شوت این بازیکن توسط شجاع خلیل زاده بلوکه شد و این موقعیت ژاپنی ها از دست رفت.

دقیقه ۹، علیپور در گوشه محوطه صاحب توپ شد و پاس بسیار خوبی در پشت محوطه برای احمد نوراللهی فراهم کرد و نوراللهی نیز بلافاصله ضربه خود را شلیک کرد اما شوت وی با تکل فوق العاده لئو سیلوا همراه شد و این فرصت ایده آل برای گلزنی سرخپوشان از دست رفت.

دقیقه ۱۳، ژاپنی ها نفس همه هواداران پرسپولیس را در سینه حبس کردند، ارسال از سمت چپ سوزوکی به آبه رسید و این بازیکن پس از کنترل توپ شوت خطرناکی را به سمت دروازه بیرانوند شلیک کرد اما این توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت تا پرسپولیسی ها همچنان امیدوار به این بازی باشند.

دقیقه ۱۵، ارسال تماشایی نوراللهی پس از دفع مدافعین کاشیما در پشت محوطه به خلیل زاده رسید و ضربه والی این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت تا پرسپولیس یک بخت گلزنی دیگر را نیز از دست بدهد.

دقیقه ۲۶، ارسال کرنر از سمت راست احمد نوراللهی با ضربه سر علی علیپور همراه شد اما این ضربه نیز دقیقا به جایی رفت که سون تائه در آن حضور داشت.

دقیقه ۲۷، ارسال بشار رسن از سمت چپ به درون محوطه کاشیما بازهم با ضربه سر علیپور همراه شد اما این ضربه سر نیز دقیقا به مرکز دروازه و جایی که دروازه بان ژاپنی حضور داشت و توانست خیلی راحت توپ را به آغوش بکشد.

دقیقه ۳۰، لئو سیلوا پشت محوطه پرسپولیس و با حرکت در عرض در آستانه ایجاد کردن فرصت شوتزنی برای خود بود اما مدافعان هوشیار پرسپولیس به خوبی توپ وی را دفع کردند و این حمله خطرناک را خنثی کردند.

دقیقه ۳۲، روی ضربه ایستگاهی از سمت راست و ارسال احمد نوراللهی به درون محوطه باز هم این علی علیپور بود که توانست ضربه سر را بزند اما ضربه سر وی برای چندمین بار نیز دقیقا به همان مرکز دروازه حریف رفت و دروازه بان حریف به راحتی هر چه تمام تر توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۳۳، ارسال بلند نیشی دایگو به درون محوطه پرسپولیس میرفت که سرجینیو را با دروازه تک به تک کند اما بیرانوند با خروج به موقع و حساب شده خود به خوبی توپ را در آغوش کشید و خیال پرسپولیسی ها را راحت کرد.

دقیقه ۳۸، بشار رسن روی تکنیک بالای خود توانست درون محوطه کاشیما از بازیکنان این تیم عبور کند اما ضربه نهایی وی توسط سون تائه در دو ضرب مهار شد.

دقیقه ۴۱، احمد نوراللهی شوت محکمی را به سمت دروازه حریف شلیک کرد اما دروازه بان کاشیما توپ را دفع کرد و در ریباند نیز توپ به آدام همتی رسید اما ضربه وی به مدافع ژاپنی برخورد کرد و به بیرون رفت این حمله نیز میتوانست پرسپولیس را به گل برساند اما هوشیاری گلر و مدافع کاشیما مانع از این کار شد.

در آغاز نیمه دوم و در دقیقه ۴۹، ناگاکی با پاس در عمق خود به درون محوطه پرسپولیس در آستانه تک به تک کردن سوزوکی با دروازه بود اما خروج به موقع علیرضا بیرانوند این موقعیت را از ژاپنی ها گرفت.

دقیقه ۵۳، شوت دویی شوما با اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵، احمد نوراللهی یک تنه به قلب دفاع کاشیما زد و مدافعین این تیم را به هم ریخت و سپس با پاس خود در پشت محوطه بشار رسن را صاحب توپ کرد و بشار نیز ضربه خود را بدون معطلی به سمت دروازه شلیک کرد اما در بین راه توپ به مدافعین کاشیما برخورد کرد و نهایتا در دستان سون تائه قرار گرفت.

دقیقه ۵۷، ارسال یوما سوزوکی به درون محوطه پرسپولیس با شیرجه علیرضا بیرانوند دفع شد.

دقیقه ۶۳ پرسپولیسی ها در آستانه زدن گل قرار گرفتند، ارسال آدام همتی به درون محوطه به گادوین منشا رسید و این بازیکن نیجریه ای با اثر گذاری خود بر روی توپ، توپ را به علیپور رساند و شوت خطرناک علیپور با اختلاف بسیار اندکی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۵، محمد انصاری پس از برخورد با سوزوکی به بیرون از زمین افتاد و مصدوم شد تا برانکو محبور به تعویض اجباری شود و طاهر خانی را به جای وی به زمین بفرستد.

دقیقه ۷۴، شایان مصلح با نفوذ سریع خود را به گوشه محوطه کاشیما رساند اما پس از برخورد با سوزوکی سرنگون شد و داور این صحنه را پنالتی اعلام نکرد تا صدای اعتراض بازیکنان و تماشاگران پرسپولیس ورزشگاه آزادی را منفجر کند.

در ادامه بازی پرسپولیس حملات و فشار خود به روی دروازه حریف را ادامه داد اما این حملات نتیجه ای در پی نداشت تا بازی با نتیجه صفر بر صفر به پایان برسد و کاشیما آنتلرز ژاپن قهرمان آسیا شود.


آمار بازی:

آمارشوت شوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
پرسپولیس7662%45972%141008
کاشیما آنتلرز17038%28558%212007

 

 

 

 

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر