گلدن استیت در سال ۲۰۱۹ به ورزشگاه جدیدش Chase Center منتقل خواهد شد

25 آبان 97
گلدن استیت در سال ۲۰۱۹ به ورزشگاه جدیدش Chase Center منتقل خواهد شد
نویسنده:جلال باقری

ترک اوراکل آرنا پس از نیم دهه!

“ورزش جا”_ ورزشگاه اوراکل آرنا که قدیمی ترین ورزشگاه NBA به حساب می آید و سالیان زیادی است که ورزشگاه خانگی گلدن استیت می باشد اما در سال ۲۰۱۹ گلدن استیت ورزشگاه اوراکل آرنا را ترک خواهد کرد و به ورزشگاه جدیدش Chase Center منتقل خواهد شد.

این ورزشگاه در مرکز شهر سان فرانسیسکو و در مجاورت خلیج سان فرانسیسکو و پل معروف گلدن گیت این شهر بنا شده است و ورزشگاهی چند منظوره و با بهترین تجهیزات ساخته شده است ضمن اینکه از منظره بی نظیر این ورزشگاه نیز به هیچ وجه نمی شود چشم پوشی کرد، تیم قدرتمند گلدن استیت که در فصول اخیر قهرمان بلامنازع NBA بوده است به خانه ای جدید و فوق مدرن نقل مکان خواهد کرد.

ایده ساخت این ورزشگاه مدرن در ۲۲ می سال ۲۰۱۲ کلید خورد و در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام شده بود که باشگاه گلدن استیت وریرز در اندیشه ساخت ورزشگاهی جدید است و پس از اعلام این خبر مسئولان اجرایی باشگاه گلدن استیت جو لوکوب و پیتر گوبر با شهردار شهر سان فرانسیسکو اد لی و داوید سترن که کمیسیونر NBA بوده است و همچنین با فرماندار ایالت کالیفرنیا ژوین نیوزوم  ملاقات هایی داشته اند و رایزنی های فراوانی با یکدیگر برای ساخت این ورزشگاه مدرن داشته اند.

و پس از رای گیری در سال ۲۰۱۴ پروژه ساخت ورزشگاه جدید گلدن استیت با رای اکثریت قبول شد و بالاخره پس از دو سال که مسئولان تیم گلدن در تلاش بودند تا مجوز ساخت این ورزشگاه را بگیرند نهایتا موفق به انجام این مهم شدند و بودجه ای ۵۰۰ میلیون دلاری برای ساخت این ورزشگاه تصویب شد.

اما کار نهایی شروع ساخت ورزشگاه پس از بررسی های دقیق و طراحی های مهندسان و کارشناسان و در نظر گرفتن همه جوانب نهایتا در ۱۷ ژانویه ۲۰۱۷ استارت خورد و این ورزشگاه فوق مدرن برای فصل ۲۰-۲۰۱۹ NBA ، میزبان جدید گلدن استیت وریرز خواهد بود.

 

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر