بررسی کامل رقابت های پلی آف MLS در فصل ۲۰۱۹

26 آبان 97
بررسی کامل رقابت های پلی آف MLS در فصل ۲۰۱۹
نویسنده:جلال باقری

با ما همراه باشید و از تمامی اتفاقاتی که در پلی آف های MLS امسال گذشت، باخبر شوید!

 “ورزش جا”_ دوشنبه شب با پیروزی ۳ بر ۰ ردبولز برابر کلمبوس کرو، تکلیف فینالیست های کنفرانس شرق و غرب مشخص شد!

دور حذفی

از روز ۱۰ آبان، رقابت های حذفی MLS آغاز شد. در این دور، تیم های سوم با ششم و چهارم با پنجم هر کنفرانس پس از یک دیدار، تکلیف چهار تیم صعود کننده به نیمه نهایی هر کنفرانس را مشخص کردند.
ابتدا دو تیم نیویورک سیتی و فیلادلفیا یونیون به مصاف هم رفتند که نیویورکی ها با ارائه بازی ای برتر، در شب درخشش مکسیمیلیانو مورالزِ آرژانتینی که یک گل زد و دو پاس گل داد و البته داوید ویایی که یک گل زد، با نتیجه ۳ بر ۱ فیلادلفیا را شکست داد.

دالاس اما در کمال ناباوری نتوانست از سد پورتلند بگذرد؛ تیمبرز که بازی را با گل ولری آغاز کرد در ادامه با اخراج دفاع وسط خودش مابیالا ۱۰ نفره شد. تگزاسی ها اما هر چه زدند به در بسته خورد و در عوض این ولری بود که با گل دقیقه ۷۱ خودش بریس خودش را تکمیل کرد. گل دقیقه ۹۴ هجز هم کارساز نبود و دالاس در تویوتای تگزاس از صعود به نیمه نهایی کنفرانس غرب بازماند.

بی شک لقب جذاب ترین بازی این دور را باید به دیدار دی سی یونایتد و کلمبوس کرو بدهیم. شاگردان بن اولسن در دی سی یونایتد ابتدا با گل بریلانت از حریف پیش افتادن اما گل فدریکو هیگواین بازی را به تساوی کشید تا با پایان ۹۰ دقیقه بازی به وقت های اضافه برود. در دقیقه ۹۶، بازهم این فدریکو هیگواین بود که با گل خودش اینبار تیمش را در آستانه صعود قرار داد. گل دقیقه ۱۱۶ دی لئون برای دی سی یونایتد اما بازی را به ضربات پنالتی کشاند. در پنالتی ها وین رونی برترین گلزن این فصل تیم با ۱۲ گل، لوچانو آکوستا برترین پاس گل دهنده تیم و لیگ با ۱۵ پاس گل و دی لئون زننده گل تساوی بخش دی سی، همگی پنالتی های خودشان را از دست دادند تا این کلمبوس باشد که با پیروزی در آئودی فیلد ورزشگاه خانگی دی سی، به جمع چهار تیم پایانی کنفرانس شرق راه یافت.

رئال سالت لیک هم که در روز آخر به سختی در نبرد با ال ای گلکسی به موفقیت دست یافته بود، با نتیجه ۳ بر ۲ ال ای اف سی را در خانه این تیم شکست داد و راهی دور بعد شد. کریلاچ ستاره سالت لیک در این بازی بود که بریس کرد. گل پیروزی بخش سالت لیک اما با گل بخودی زیمرمن، مدافع با تجربه لس آنجلسی ها به ثمر رسید.

نیمه نهایی کنفرانس شرق و غرب

نیمه نهایی کنفرانس ها با بازی کلمبوس کرو و نیویورک ردبولز آغاز شد. تک گل زاردس، کلمبوس را در خانه به پیروزی یک گله در برابر ردبولز رساند.
دربی پورتلند و سیاتل در دور رفت با برد ۲ بر ۱ خانگی تیمبرز در پروویدنس پارک همراه بود. با وجود گل دقیقه ۱۰ رویدیاز برای ساندرز، ابوبیز و بلانکو با گل هایشان پورتلند را به پیروزی رساندند.

نیویورک سیتی اما در خانه اش با یک گل مغلوب آتلانتایِ تاتا مارتینو شد تا کارش در همان دور رفت گره بخورد. دیدار سالت لیک و کانزاس سیتی با تساوی ۱-۱ در ریو تینتو به پایان رسید تا تکلیف تیم صعود کننده در بازی برگشت در کانزاس مشخص شود.

دیدار برگشت سیاتل و پورتلند در سنتوری لینک فیلد به یک ماراتن تمام عیار تبدیل شد. ابتدا رویدیاز در دقیقه ۶۸ دروازه تیمبرز را باز کرد اما گل دقیقه ۷۸ بلانکو به معنای صعود تیمبرز بود. رویدیاز با گلزنی در نود و سومین دقیقه بازی، همه چیز را به تساوی کشید تا بازی به وقت های اضافه برود. در دقیقه ۹۳، آسپریلا روی پاس ولری تیمبرز را به گل رساند تا بازهم این پورتلندی ها باشند که به فینال کنفرانس غرب صعود می کنند. اما این پایان کار نبود و ولری با پنالتی ای که به ساندرز داد بازهم مقدمات به تساوی کشیده شدن دوباره بازی را فراهم کرد؛ در دقیقه ۹۷ لودیرو از روی نقطه پنالتی بازی را ۳-۲ به سود ساندرز و در مجموع ۵-۵ مساوی کرد. در ضربات پنالتی اما این تیم مهمان بود که با برد ۴ بر ۲، به فینال کنفرانس غرب راه یافت تا مدافع عنوان قهرمانی کنفرانس غرب و نایب قهرمان فصل گذشته MLS از صعود به فینال کنفرانس باز بماند.

اسپورتینگ کانزاس سیتی اما در شبی که سیلوی در گلزنی و گوتیرز در پاس گل دادن، بریس کردند موفق شد تا با نتیجه ۴ بر ۲ سالت لیک سیتی را از پیش رو بردارد و در مجموع با نتیجه ۵ بر ۳ به فینال کنفرانس غرب راه یابد.

ژوزف مارتینز و میگوئل آلمیرون، دو ستاره تیم آتلانتا، کار داوید ویا و یارانش در دیدار برگشت را یکسره کردند تا تیم تاتا مارتینو با برد ۳-۱ در این بازی و ۴-۱ در مجموع به فینال کنفرانس شرق راه یابد.
ردبولز سازنده تنها کامبک این دور بود. آنها که دیدار رفت در کلمبوس را واگذار کرده بودند، در ردبول آرنای نیوجرسی با ۳ گل کرو را از پیش رو برداشتند و راهی فینال شدند. بریس رویر و تگ کل مویل زمینه ساز صعود تیم کریس آرماس که نخستین فصل خودش را بعنوان سرمربی ردبولز می گذارند به فینال کنفرانس شرق شد.

روز پنجم آذر، آتلانتا و ردبولز در مرسدس بنز استادیوم و تیمبرز و کانزاس سیتی در پروویدنس پارک به مصاف هم خواهند رفت. دیدار های برگشت هم روز نهم آذر برگزار خواهد شد تا تکلیف دو تیم صعود کننده به فینال MLS مشخص شود!

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر