رسمی؛ کاندید شدن شهر میلان برای میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۲۶!

7 آذر 97
رسمی؛ کاندید شدن شهر میلان برای میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۲۶!
نویسنده:مهدی رحیمی‌نیا

شهر میلان و مسئولین کمیته المپیک ایتالیا سودای میزبانی المپیک زمستانی را برای دومین بار در تاریخ در سر می پرورانند.

“ورزش جا”_ قله‌ها و دامنه‌های زیبای شهر کوهستانی کورتینا، پیست اسکی، کلیسای مشهور سبک گوتیک میلان، و پرچم سه رنگ و پر افتخار ایتالیا تم‌هایی هستند در لوگوی مخصوص طراحی شده برای میزبانی از مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۲۶ میلان کورتینا، که توسط مسئول (CONI) کمیته ملی المپیک ایتالیا آقای جیووانی مالاگو در توکیو به سازمان جهانی المپیک معرفی شد.

به گزارش رسانه‌های معتبری مانند اسکای و مدیاست و همچنین سایت رسمی کمیته ملی المپیک دیروز در توکیو کمیته‌ای متشکل از آقایان جیووانی مالاگو به عنوان رئیس کمیته المپیک ایتالیا، جوزپه سالا شهردار میلان، لوکا زایا نماینده منطقه ونتو و قهرمان المیک آریانا فونتانا به معرفی رسمی شهر میلان و عزم جزم مردم و مسولین برای عملی کردن این رویا پرداختند.

در جریان این جلسه گروه اعزامی در ویدویی و با شعار سنت و مدرنیته، از توان بالای لجستیکی، پیروزی های تاریخی ورزشی و فرهنگی کشور زیبا رونمایی کردند تا با امید فراوان در انتظار نتیجه نهایی انتخاب میزبان المپیک زمستانی ۲۰۲۶ بنشینند.

لازم به ذکر است که پس از رفراندومی که در شهر کلگری برگزار شد و انصراف کاندیداتوری کانادا، تنها رقیب شهر میلان استکهلم سوئد می باشد که در شرایط نابسامان سیاسی به سر می برد.

ایتالیا پیش تر دو بار و در سال های ۱۹۵۶ در میلان و ۲۰۰۶ در تورین میزبانی موفقی را از بازی‌های زمستانی داشته است از این رو احتمال بسیار بالایی وجود دارد که آن‌ها برای بار سوم امکان تکرار آن‌ها را داشته باشند.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر