سپاهان ۱-۰ پدیده؛ بوسه طلایی پوشان دیار نقش جهان به صدر جدول!

9 آذر 97
سپاهان ۱-۰ پدیده؛ بوسه طلایی پوشان دیار نقش جهان به صدر جدول!
نویسنده:سامان افشاری

کسب سه امتیاز ارزشمند توسط شاگردان قلعه نویی در جدال بالانشینان جدول لیگ برتر!

“ورزش جا”_ از چهارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر ایران، سپاهان اصفهان و پدیده مشهد از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم رفتند. این بازی با برد یک بر صفر سپاهان به اتمام رسید تا سپاهان با ۲۹ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به پدیده به صدر جدول برود.


ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، سیاوش یزدانی، عزت الله پورقاز، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان، محمد کریمی، مهرداد محمدی، ساسان انصاری و سجاد شهباز زاده

ترکیب پدیده: یوسف بهزادی، مرتضی منصوری، رضا ناصحی، علی نعمتی، محمدحسین مرادمند، مسعود ریگی، محمد قاسمی‌نژاد، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد، محمدرضا خلعتبری و حسین مهربان


 

گزارش بازی:

بازی بسیار جذاب و پر حرارت آغاز شد و هر دو تیم موقعیت هایی را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند، اما جدی ترین موقعیت بازی در دقیقه ۱۳ توسط بازیکنان پدیده بوجود آمد. حسین مهربان روی اشتباه مدافعین سپاهان درون محوطه صاحب توپ شد اما ضربه وی با واکنش مناسب پیام نیازمند راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۵، عزت الله پورقاز با پرتاب بلند اوت دستی توپ را به درون محوطه پدیده فرستاد و توپ در درگیری بازیکنان دو تیم به مهرداد محمدی رسید و این بازیکن با شوت محکم توپ را به سمت درواز شلیک کرد اما ضربه وی پس از برخورد با مدافع پدیده به کرنر رفت.

دقیقه ۲۶، سپاهان گل اول مسابقه را به ثمر رساند، ارسال محمد کریمی از سمت راست به درون محوطه پدیده پس از دفع توپ مدافعان به سعید آقایی رسید و این بازیکن بلافاصله با ضربه سر مهرداد محمدی را صاحب توپ کرد و محمدی پس از کنترل توپ با یک شوت سنگین و تماشایی دروازه پدیده را فرو ریخت و حساب کار را یک بر صفر به سود سپاهان پیش انداخت.

دقیقه ۴۴، سپاهان فرصت این را داشت تا گل دوم را نیز به ثمر برساند، روی یک توپ ربایی عالی از شهباززاده، وی خود را به سرعت به داخل محوطه رساند اما ضربه بغل پای فنی وی به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت تا این موقعیت عالی با بدشانسی برای طلایی پوشان از دست برود.

دقیقه ۱+۴۵، حسین مهربان پشت محوطه جریمه سپاهان صاحب توپ شد و شوت زمینی خطرناکی را به سمت دروازه سپاهان شلیک کرد اما پیام نیازمند با سیوی تماشایی در دو مرحله توپ را راهی کرنر کرد.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۶، مهدی کیانی در پشت محوطه پدیده صاحب توپ شد و شوت پر قدرتی را به سمت دروازه حریف روانه کرد اما ضربه وی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۵، مهرداد محمدی با حرکتی در عرضی وارد محوطه پدیده شد اما ضربه نهایی وی با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۷۱، پس از دفع توپ توسط مدافعان سپاهان، توپ در پشت محوطه به هافبک پدیده رسید و این بازیکن شوت دقیق و پر قدرتی را روانه دروازه سپاهان کرد اما جایگیری عالی و بی نقص پیام نیازمند این شوت خطرناک را نیز بی اثر کرد.

دقیقه ۷۹، روی پاس کومان، شهباززاده صاحب توپ شد و پس از دریبل مدافع حریف ضربه خود را به سمت دروازه پدیده شلیک کرد که مدافع پدیده با تکلی مناسب به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

در دقایق انتهایی بازی شاگردان یحیی گل محمدی تلاش مضاعفی از خود نشان دادند تا گل تساوی را به ثمر برسانند اما این اتفاق رخ نداد و بازی با همان نتیجه ۱ بر ۰ به سود سپاهان تمام شد.

 

 

 

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر