لیورپول ۳-۱ منچستریونایتد؛ شاگردان کلوپ دیوانه وار بسوی قهرمانی قدم برمیدارند

25 آذر 97
لیورپول ۳-۱ منچستریونایتد؛ شاگردان کلوپ دیوانه وار بسوی قهرمانی قدم برمیدارند
نویسنده:کوروش عقیلی

ژوزه و شاگردانش در جهنم آنفیلد حرفی برای گفتن نداشتند

“ورزش جا”_ از چهارچوب مسابقات لیگ برتر انگلستان و در حساس ترین بازی هفته هفدهم، لیورپول و منچستریونایتد از ساعت ۱۹:۰۰ به وقت ایران در ورزشگاه آنفیلد به مصاف هم رفتند.


ترکیب لیورپول:

آلیسون، کلاین، لوورن، فن دایک، رابرتسون، فابینیو، وینالدوم، کیتا، مانه، صلاح، فیرمینو

ترکیب منچستریونایتد:

دخیا، دالوت، اسمالینگ، لیندلوف، دارمیان، هررا، ماتیچ، رشفورد، لینگارد، یانگ، لوکاکو


گزارش بازی:

دقیقه ۳، روی یک ضربه ایستگاهی اشلی یانگ توپ را به درون محوطه لیورپول ارسال کرد و این توپ با ضربه لوکاکو وارد دروازه لیورپول شد اما این گل بدلیل آفساید لوکاکو از سوی داور مردود اعلام شد.

دقیقه ۶، روبرتو فیرمینو از پشت محوطه و با شلیک پای چپ دروازه منچستریونایتد را تهدید کرد اما این ضربه به خوبی توسط دخیا مهار شد در ریباند توپ به مانه رسید و این بازیکن بلافاصله توپ را برای محمد صلاح فرستاد اما مدافعین منچستر به خوبی این توپ را دفع کردند و اجازه گلزنی را به صلاح ندادند.

دقیقه ۷، شوت فنی از پشت محوطه مارکوس رشفورد به آسانی در آغوش آلیسون قرار گرفت.

دقیقه ۸، روی دفع ناقص مدافعین منچستریونایتد، توپ به فابینیو رسید و این بازیکن شوت محکمی را به سمت دروازه دخیا شلیک کرد اما این توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳، روبرتو فیرمینیو از پشت محوطه جریمه و با پای چپ شوت سنگین را راهی دروازه منچستر کرد اما ضربه پر قدرت اما بی دقت بود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۴، لیورپول گل اول خود را به ثمر رساند. فابینیو با ارسال دقیق و بی نقص درون محوطه مانه را با دخیا تک به تک کرد و این بازیکن پس از کنترل توپ با شوت دقیق خود توپ را به تور دروازه چسباند تا نتیجه بازی یک بر صفر به سود شاگردان یورگن کلوپ پیش بیفتد.

دقیقه ۳۳، منچستر گل خورده را جبران کرد. ارسال لوکاکو به درون محوطه پس از دفع ناقص و اشتباه آلیسون به لینگارد رسید و این بازیکن به راحتی توپ را وارد دروازه کرد تا شیاطین سرخ نتیجه بازی را خیلی زود به تساوی بکشانند.

دقیقه ۴۱، شوت آندره هررا از پشت محوطه توسط آلیسون مهار شد.

نیمه اول دیگر گلی در پی نداشت و بازی با همان نتیجه ۱ بر ۱ به پایان رسید.

نیمه دوم:

دقیقه ۵۱، فیرمینیو با استفاده از تکنیک بالای خود مدافعین منچستری را بهم ریخت و شوت محکمی را به سمت دروازه شلیک کرد اما سوپر سیو دخیا مانع از گلزنی فیرمینیو شد و در ریباند نیز توپ در آستانه رسیدن به محمد صلاح بود اما تکل عالی اشلی یانگ توپ را به بیرون فرستاد تا این فرصت عالی گلزنی برای قرمزهای آنفیلد از دست برود.

دقیقه ۶۱، بازیکنان لیورپول کرنر را کوتاه آغاز کردند و در ادامه محمد صلاح توپ را روی دروازه سانتر کرد که این سانتر با ضربه سر لوورن همراه شد اما این ضربه پس از برخورد با مدافع منچستر راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۲، باز هم بازیکنان لیورپول کرنر را کوتاه آغاز کردند و این بار مانه بود که توپ را با ارسال زمینی به فن دایک رساند اما شوت سر ضرب فن دایک پس از برخورد با مدافعین پر تعداد یونایتد به کرنر رفت.

دقیقه ۶۴، ارسال عالی اشلی یانگ می رفت تا رشفورد را در موقعیت عالی گلزنی قرار بدهد اما حضور به موقع رابرتسون و قطع توپ عالی این بازیکن باعث شد تا توپ به کرنر برود و این بخت مسلم گلزنی برای شاگردان مورینیو از دست برود.

دقیقه ۶۸، جورجینیو واینالدوم در پشت محوطه صاحب توپ شد اما شوت وی به راحتی در دستان دخیا قرار گرفت.

دقیقه ۷۰، روی دفع ناقص مدافعان منچستر توپ به فابینیو رسید و این هافبک برزیلی شوت محکمی را به سمت دروازه منچستر شلیک کرد که جایگیری مناسب دخیا باعث شد تا این فرصت برای لیورپولی ها راه به جایی نبرد.

دقیقه ۷۲، لیورپول گل دوم خود را به ثمر رساند. سادیو مانه پس از دریبلی زیبا آندره هررا را محو کرد و توپ را با ارسالی زمینی به محوطه جریمه ارسال کرد این توپ پس از برخورد با پای دخیا و دفع ناقصل مدافعان منچستر به ژردان شکیری رسید و این بازیکن سوئیسی بدون معطلی با ضربه خود توپ را وارد دروازه دخیا کرد.

دقیقه ۷۵، جسی لینگارد پشت محوطه لیورپول صاحب موقعیت شوتزنی شد اما شوت وی به بدترین شکل ممکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۰، ژردان شکیری با دبل خود لیورپول را برای سومین بار به گل رساند. روی یک و دو عالی ژردان شکیری و فیرمنیو، توپ به شکیری رسید و این بازیکن هم بی معطلی توپ را به سمت دروازه دخیا شلیک کرد و توپ پس از برخورد با مدافع منچستر وارد دروزاه شد.

در ادامه دیگر بازی آنچنان موقعیت خطرناکی نداشت و گلی هم دیگر رد و بدل نشد تا نهایتا بازی با نتیجه ۳ بر ۱ به سود لیورپول به پایان برسد.

 


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفساید کرنر
لیورپول361165%56281%600213
منچستریونایتد6235%32365%142032

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر