پیش بازی کیه‌وو ورونا- اینتر از روز سیزدهم سری آ

30 آذر 97
پیش بازی کیه‌وو ورونا- اینتر از روز سیزدهم سری آ
نویسنده:مهدی رحیمی‌نیا

تیم کیه‌وو ورونا از روز سیزدهم سری آ میزبان تیم سوم جدول یعنی اینتر خواهد بود

“ورزش جا”_ شنبه بعد از ظهر و راس ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران، اینترمیلان در ورزشگاه مارک آنتونیو بنتگودی و از روز سیزدهم سری آ میهمان کیوو ورونا خواهد بود و شاگردان اسپالتی بازی حساسی را پیش رو دارند و در حالی پا به میدان خواهند گذاشت که نیاز مبرمی به کسب هر سه امتیاز بازی دارند تا هم فاصله خود با تیم چهارم را حفظ کرده و هم به امید لغزش دو تیم بالای جدول در انتظار کاهش فاصله باشند و بر کسی پوشیده نیست که پیروزی در بازی های خارج از خانه اعتماد به نفس و ثبات را در هر تیمی افزایش می‌دهد.

بر همین اساس و طبق روال هفته گذشته پیش بازی رو تقدیم حضورتان می‌کنم که حاصل تلاش و همکاری کارکنان اینتر و شرکت آمار و آنالیز اپتا می‌باشد.

  • دو تیم ۳۳ بار تا به حال با هم روبرو شده اند که برتری از ان مشکی و ابی های میلان با ۲۰ پیروزیست و زرد و ابی های ورونا تنها ۵ بار به این مهم دست یافته اند و عدد ۷ میزان تساوی هاست که کاوش ما را به تعادل می رساند. اینتر در هر ۳ بازی آخر خود مقابل ورونایی ها پیروز از زمین خارج شده است با نتیجه ۱۰-۲ در مجموع که بازی فصل گذشته و نتیجه ۵-۰ ان نیز، لحاظ شده است، گذشته از ان، اینتر موفق بوده تا دروازه خود را در ۱۵ مسابقه از ۳۲ بازی  روبروی کیوو در سری آ، بسته نگه دارد.
  • با کنکاش در آمار ایوان پریزیچ متوجه ان می شویم که در سه بار آخر ۵ بار موفق به باز کردن دروازه این تیم شده است ولی مهاجم کروات ۱۲ بازی است که پایش به گلزنی باز نشده و اگر این بار هم گل نزند به طولانی ترین رکورد خود یعنی ۱۳ بازی که بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ ثبت شده است، برابری می کند. وی تنها هت تریک خود را در بازی فصل گذشته و در دسامبر ۲۰۱۷ مقابل همین کیوو انجام داده است و هیچ وقت موفق به پشت سر گذاشتن رکورد ۸ شوت در چهار چوب بازی سال گذشته نشده است.
  • اما دیگر مهاجم اینتر یعنی مائورو ایکاردی ۵ گل در ۶ دیدار آخر در برابر کیوو به ثمر رسانده است و از طرفی در ۹ بازی از ۱۱ بازی، موفق شده قفل دروازه حریفان را باز کند. از دیگر نکات جالب کاپیتان این است که ۶ گل از ۹ گل به ثمر رسانده در لیگ امسال در خارج از خانه به ثمر رسیده اند که در دوران حضور ایکاردی در ایتالیا و اینتر سابقه نداشته که تعداد گل های بازی های خارج از خانه وی از بازی های خانگی پیشی بگیرد. کافیست تا یک گل به ثمر برساند تا تعداد گل هایش در سری آ به عدد ۱۲۰ برسد. که نام وی را در جدول بهترین گل زنان تاریخ سری آ  در کنار لوکارلی در رتبه پنجم قرار خواهد داد.
  • نقش اول تمام هفت گل آخر اینتر در سری آ بین نام های ایکاردی و کیتا جا بجا شده است و نفر دوم یعنی کیتا بالد اولین بازی خود در سری آ را دقیقا در برابر همین کیوو ورونا انجام داده است در سپتامبر سال ۲۰۱۳ و در هفت رویارویی پیشینش با ورونایی ها ۲ بر دروازه ان ها را گشوده است.
  • کاندروا تا به حال ۴ بار دروازه کیوو را گشوده است که بیشترین گل دریافتی در یک بازی را روبروی همین اینتر (۵-۰) تجربه کرده است .
  • اولین گل از ۹ گل به ثمر رسیده توسط دفرای در سری آ روبروی کیوو و در ورزشگاه مارک آنتونیو بنتگودی و در سپتامبر ۲۰۱۶ بوده است.
  • اولین کارت قرمز مستقیم راجا ناینگولان در ماه فوریه سال ۲۰۱۰ و در ورزشگاه بنتگودی به وی نشان داده شد که در ان زمان بازیکن کالیاری بود.
  • لوچیانو اسپالتی۳ دیدار از ۴ دیداری که به عنوان مربی رو در روی دومنیکو دی کارلو قرار گرفته است را با پیروزی پشت سر گذاشته که یک مساوی تابلوی ما را کامل خواهد کرد. به طور کلی و به عنوان مربی، ۹ بار از ۱۷ باری را که روبروی کیوو ورونا در سری آ قرار گرفته است  پیروز میدان نام گرفته و تنها یک شکست و ۸ تساوی معادله ما را تکمیل می کنند.
  • در اینتر اسموا و در کیوو ورونا رادووانوویچ به دلیل محرومیت غائب خواهند بود.

 

 

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر