پاتریک ویرا و استیون جرارد گزینه های جانشینی بنیتز در نیوکاسل

6 تیر 98
پاتریک ویرا و استیون جرارد گزینه های جانشینی بنیتز در نیوکاسل
نویسنده:مازیار امینی

باشگاه نیوکاسل ویرا و جرارد را به لیست نامزدهای جانشینی بنیتز اضافه کرد

“ورزش جا”_ با پایان فصل ۲۰۱۸/۱۹ قرارداد رافائل بنیتز با باشگاه نیوکاسل به اتمام رسید، مرد اسپانیایی با توجه به اینکه با بودجه محدوی که نیوکاسل در فصل گذشته داشت توانست این تیم را در رده سیزدهم جدول لیگ برتر انگلستان قرار دهد اما با توجه به مسائل عدم حمایتی مدیریت باشگاه در بازار نقل و انتقالات بنیتز رسما از جمع کلاغ ها جدا شد.

پاتریک ویرا کار حرفه‌ای مربیگری را از سال ۲۰۱۶ در MLS و با هدایت تیم نیویورک سیتی آغاز کرد و پس از دو فصل حضور در MLS در سال ۲۰۱۸ بعنوان سرمربی نیس برگزیده شد. ویرا در اظهار نظری اعلام کرده بود که فعلا قصد بازگشت به لیگ جزیره را ندارد و با این اوصاف باید دید نیوکاسل میتواند وی را مجاب کند یا خیر. همچنین میکل آرتتا که اکنون دستیار گواردیولا در منچسترسیتی می باشد از دیگر گزینه های نیوکاسل نام برده می‌شود.

باشگاه نیوکاسل علاقمند است تا یک مربی جوان و پویا را بعنوان سرمربی جدید خود استخدام کند و از این رو حتی خبرهایی نیز به گوش می‌رسد که آنها به ادی هاو سرمربی جوان و موفق باشگاه بورنموث نیز علاقمند هستند به اضافه اینکه شان دایچ و استیو بروس دیگر گزینه کلاغ ها می‌باشند.

استیون جرارد نیز که یکی دیگر از گزینه های جذاب حضور در سنت جیمز پارک می‌باشد، جرارد پس از آنکه از فوتبال خداحافظی کرد خیلی زود به فوتبال برگشت وی سال ۲۰۱۷ بعنوان سرمربی جوانان باشگاه لیورپول انتخاب شد و پس از یک سال حضور در این سمت در سال ۲۰۱۸ بعنوان سرمربی رنجرز اسکاتلند منتصب شد. جرارد که تجربه چندانی در مربیگری ندارد اما توانست خیلی زود شایستگی خود را در قامت یک مربی نشان دهد و در دل هواداران یکی از بزرگ ترین تیم های اسکاتلند جا باز کند. رنجرز تحت هدایت کاپیتان سابق لیورپول توانست نایب قهرمان لیگ اسکاتلند شود و همچنین وی به هواداران رنجرز قول داده است تا در فصل آینده SPL را فتح کند.

اما یکی دیگر از مشکلات جدی پیش روی نیوکاسل این می‌باشد که طرفداران باشگاه نیوکاسل بشدت از مایک اشلی عصبانی هستند و اعلام کرده اند تا زمانی که وی مالک باشگاه باشد دیگر برای هیچ بازی چه در خانه و چه در خارج از خانه بلیط نخواهند خرید و به تماشای بازی های تیم نخواهند آمد. این واکنش هواداران به این دلیل بوده است که آنها بخاطر رفتن رافا بنیتز بسیار ناراحت هستند چرا که رافا توانست آنها را در چمپیونشیپ قهرمان کند و راهی لیگ برتر کند سپس در لیگ برتر نیز آنها را در رتبه سیزدهم و بالاتر از تیم هایی همچون بورنموث، برنلی و فولام قرار دهد آن هم در شرایطی که نیوکاسل در بازار نقل و انتقالات آنچنان جالب کار نکرده بود و بنیتز نیز اعلام کرده بود که اگر سیاست مدیریت باشگاه برای فصل آینده نیز تغییری نکند صدرصد از این تیم جدا خواهد شد که البته این اتفاق نیز افتاد و رافا این تیم را ترک کرد.  این دلایل باعث شده تا هواداران نیوکاسل علیه مالک باشگاه خود بشدت جبهه بگیرند و خواهان جدایی هر چه زودتر مایک اشلی شوند.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر