مدافع سابق منچسترسیتی و تیم ملی انگلستان اعلام بازنشستگی کرد

4 مرداد 98
مدافع سابق منچسترسیتی و تیم ملی انگلستان اعلام بازنشستگی کرد
نویسنده:سامان افشاری

مصدومیت‌ها دیگر اجازه فوتبال بازی کردن را به ریچاردز ندادند

“ورزش جا”_ میکا ریچاردز مدافع سابق تیم منچسترسیتی و تیم ملی انگلستان در سن ۳۱ سالگی بدلیل مصدومیت‌های پی‌ در‌ پی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

ریچاردز در سال ۲۰۰۶ و فقط وقتی تنها ۱۹ سال و ۷۶ روز سن داشت توانست اولین گل ملی خود را در مقابل تیم ملی اسرائیل به ثمر برساند و در زمره بازیکنانی قرار بگیرد که در سن بسیار کم توانسته‌اند برای سه‌شیرها گلزنی کنند. ۶ بازیکنی که توانسته‌اند این رکورد را به نام خود ثبت کنند عبارتند از وین رونی، مایکل اوون، مارکوس رشفورد، تامی لوتون و الکس اوکسلید چمبرلین.

بدشانسی این مدافع تنومند از سال ۲۰۱۶ آغاز شد زمانی که وی در استون ویلا بازی میکرد و بدلیل مصدومیت سنگینی که از ناحیه زانو برایش به‌وجود آمد تا مدت‌ها از میادین دور بود. و بدلیل همین مصدومیت استون ویلا وی را از فهرست تیمش کنار گذاشت و قرارداد وی را فسخ کرد.

ریچاردز ۲۹۵ بازی حرفه‌ای را در رده باشگاهی برای تیم‌هایی همچون منچسترسیتی، فیورنتینا و استون ویلا انجام داده است همچنین ۱۳ بازی ملی در کارنامه وی ثبت شده است.

از افتخارات میکا میتوان به قهرمانی همراه با منچسترسیتی در جام حذفی انگلیس (FA CUP) و لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۱۱/۱۲ اشاره کرد. ضمن اینکه وی در ۱۴ سالگی به باشگاه الدهام پیوست.

میکا ریچاردز در مصاحبهای با BBC SPORT گفت:

از زمانی که یک بچه‌ی کوچک بودم، رویایم قهرمانی در لیگ برتر و بازی برای تیم ملی انگلیس بود. اکنون بسیار افتخار میکنم که به هر دو رویای مهم زندگی‌ام رسیده‌ام.

دوران حضورم در استون ویلا بسیار خسته‌کننده بود زیرا من می‌خواستم بازی کنم اما متورم بودن زانویم به من حتی اجازه نمی‌داد که تمرین کنم. افتخار میکردم که بتوانم برای آنها بازی کنم اما واقعا متاسف هستم که نتوانستم به قدر کافی برای‌شان موثر باشم.

ریچاردز پس از ۲۴۵ بازی که با پیراهن سیتیزن‌ها انجام داد، در فصل ۲۰۱۴/۱۵ با قراردادی قرضی به فیورنتینا پیوست. وی یک فصل فقط در فیورنتینا حضور داشت و در تابستان ۲۰۱۵ با قرارداد آزاد ۴ ساله‌ای راهی استون ویلا شد.

 

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر