نوری شاهین: کلوپ مردی ویژه است، زیرا هیچ‌گاه انسانیت را فراموش نمی‌کند

21 فروردین 99
نوری شاهین: کلوپ مردی ویژه است، زیرا هیچ‌گاه انسانیت را فراموش نمی‌کند
نویسنده:ناصر کرامتی

مصاحبه خواندنی هافبک سابق بروسیا دورتموند

“ورزش جا”_ نوری شاهین سابقه همکاری با یورگن کلوپ را در بروسیا دورتموند داشته است وی زیر نظر کلوپ توانست روزهای بسیار درخشانی را تجربه کند و قهرمانی در بوندس‌لیگا، جام حذفی و سوپرکاپ آلمان  را کسب کند.

شاهین در مصاحبه‌ای درباره یورگن کلوپ گفت:

مهم‌ترین ویژگی یورگن کلوپ عادی بودن آن است، او مردی است که وقتی در کنار او هستید احساس راحتی بیشتری می‌کنید زیرا وی هیچ‌گاه انسانیت را فراموش نمی‌کند.

هافبک سابق BVB ادامه داد:

در زمان بازی در دورتموند ما فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کردیم اما کلوپ مثل همیشه خود را به عنوان یک مربی بزرگ نشان می‌داد و به خوبی بر اوضاع مسلط بود.

نوری شاهین درباره وضعیت یورگن کلوپ در لیورپول گفت:

یورگن دوست دارد تیمش بتواند با مالکیت بالای توپ بازی کند، همچنین او دوست دارد زمانی که توپ را از دست می‌دهید با تمام توان بازی کنید و توپ را پس بگیرید. مالکیت توپ و پرسینگ با فشار بالا دو ویژگی مهم تیم کلوپ است. در حال حاضر لیورپول بهترین تیم دنیا است.

شاهین اضافه کرد:

کلوپ در ابتدای حضورش در لیورپول، توانست ذهنیت بازی با پرسینگ بالا را در تیمش ایجاد کند سپس گام به گام تیمش به سوی موفقیت پیش‌روی کرد اگر بخواهیم مثالی بزنم می‌توانم لیورپول تحت هدایت یورگن را با بارسلونا در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ مقایسه کنم چرا که آن‌ها نیز با مالکیت توپ بالا و پرسینگ سنگین بازی می‌کردند.

نوری شاهین سال ۲۰۱۸ از دورتموند جدا شد و به وردربرمن پیوست. وی درباره حضورش در بروسیا دروتموند گفت:

دوران حضورم در وستفالن را بسیار زیاد دوست دارم. من در دورتموند به لحاظ شخصیتی و فوتبالی چیزهای مهمی را آموختم. بازی کردن زیر نظر کلوپ و توماس توخل برای‌مان بسیار با ارزش بود زیرا آن‌ها دو مربی بسیار باهوش و با تجربه بودند.

شاهین درباره علاقه خود به مربیگری در فوتبال گفت:

من نمی‌خواهم از سبک مربیگری کسی کپی برداری کنم، می‌خواهم سبک خودم را پیدا کنم و آن را اجرا کنم. البته که این نکته را باید بگویم من سبک مربیگری مربیانی همچون یورگن کلوپ، توماس توخل و پیتر بوش را دوست دارم و سعی می‌کنم تا از آن‌ها نیز نکاتی را یاد بگیرم به اضافه اینکه پپ گواردیولا نیز مربی بسیار ایده‌آلی است و سعی می‌کنم تاکتیک‌های او را هم یاد بگیرم.

هافبک وردربرمن ادامه داد:

با فلو (فلورین کوفلت سرمربی وردربرمن)، رابطه خوبی دارم و همیشه با او درباره شرایط مربیگری در فوتبال صحبت می‌کنم. من همچنین شماره یولیان ناگلزمن را دارم و بنابراین گاهی اوقات با او تماس می‌گیرم.

نوری شاهین در آخر گفت:

من نمی‌دانم مربی خوب یا بدی خواهم شد اما می‌دانم که مربیگری را دوست دارم.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر